Adjon fel csomagot a Malévnál! – Malév Kereskedelemi Tájékoztató

A Malév nem csak utas-, hanem áruszállítással is foglalkozott. A leggyorsabb szállítási formaként a légitársaság élőállatok és romlandó áruk fuvarozását is vállalta minden olyan országba, ami rendelkezett nemzetközi, kereskedelmi repülőtérrel. A feladás helye a Ferihegyi Repülőtér, de egyéni kívánság alapján akár házhoz is mentek, ezért külön kellett fizetni.
„A Magyar Nemzeti Bank engedélye nélkül adható fel az utasok személyi holmija 30 kg sulyhatárig. 50 %-os kedvezmény adható személyi holmira, ha azt Európán kívüli országba adják fel. A kedvezmény megadásához min. 10 kg feladása szükséges és be kell mutatni a rendeltetési állomásig érvényes repülőjegyet, valamint az utlevelet.
Érkező áruk esetében: Sürgős jelzéssel feladott áru érkezéséről azonnal, egyébként pedig 24 órán belül értesítést küldünk a címzett részére.” – írja a Malév Kereskedelmi Tájékoztató.