3 nagy művész 30 alkotása 1 helyen

Különös élményt kínál a Nemcsics Emlékház 2022. szeptember 21-től egy hónapon át. A Geometrikus géniusz című időszaki kiállításon Fajó János, Konok Tamás és Nemcsics Antal 10-10, egymással sok szempontból rokonítható művét állítják ki egyszerre, egymás mellett.
A nagy hatású, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Konok Tamásnak és a letisztult, optimista műveivel tetszést arató Fajó Jánosnak nemcsak a művészetről, modernizmusról vallott felfogása volt hasonló Nemcsics Antaléhoz, de mindketten elkötelezett hívei is voltak az általa bevezetett színdinamikai oktatásnak. Ez a kiállítás igazi csemege lesz a művészetbarátoknak. Bizonyára érdekes lesz egymás mellett látni a három világlátott művész szín-tér-mozgás alapelveire épülő, elvont, mégis lélekig hatoló alkotásainak hasonlóságait és jellemzően egyéni vonásait.
A 2022. szeptember 21-én 17 órakor nyíló kiállítás megnyitójára szeretettel várunk minden érdeklődőt.

A művészekről és alkotásaikról további információkat találhatnak a kiállítás katalógusában: https://online.fliphtml5.com/gggym/nefu/